Juhtmevabadel uksekelladel on uksekellanupp- saatja, mis genereerib nupu vajutamisel raadiosignaali.
Selle signaali tuvastab sisemine uksekella vastuvõtuseade ja genereerib helina. Ehi
tisse ja selle ümber paigutatavate juhtmevabade uksekellaseadmete arv ei ole piiratud, kuna igaüks tuvastab vaid signaali.
Enamik juhtmevabasid uksekellaseadmeid suudab tuvastada vähemalt 2 individuaalset kellanupp- saatjat ja kui seadmel on vähemalt 2 helina- valikut, siis sõltuvalt vajutatud nupust saab genereerida erinevaid helisid, st. "esiuks/tagauks" toiming.
Grothe juhtmevabad uksekellad võimaldab ühe kellanupp- saatjaga ühendada piiramatul arvul vastuvõtuseadmeid.
Ühe vastuvõtuseadmega saab aga ühendada  15- 20 kellanupp- saatjat.
Võimalik on vastavalt soovile kombineerida ühendamist erinevate kellanupp- saatjate ja vastuvõtuseadmete vahel (maatriksühendamine).
UPVC- ja metallraamid: juhtmevabad raadiosignaalid ei pääse läbi metalli ning seetõttu tuleks nuppude paigaldamiseks vältida UPVC-ukseraame, mida tugevuse ja turvalisuse huvides üldiselt toetab metallraam.
Kohtades, kus on paigaldatud UPVC ukseraamid, on parem kinnitada kellanupp- saatja välisseina- või ukse külge, kui see on komposiittüüpi.
Kui UPVC-ukseraami kaudu saab hoonesse sisestada lühikese juhtme, võib lahenduseks olla "juhtmelt- juhtmevabale" pikendus. ( Kellanupp- saatja paigaldatakse sellisel juhul hoone esikusse ning esmasignaal külastajalt jõuab saatjasse läbi tavalise kellanupu ja juhmelõigu kaudu välisukselt).)
Raadiosignaali tugevus: standardsed kaugused 50 m, 100 m, 150 m ja 200 m viitavad kaugusele, milleni uksekellaseade tuvastab kellanupp- saatja signaali "avatud välitingimustes", st. ilma signaali summutavate seinteta.
"Avatud välitingimused" on standard, mida kõik tootjad kasutavad, selle asemel, et öelda "tüüpiline" vahemaa.
Kasutamiseks minimaalselt sobivaks võib pidada juhtmevabasid uksekellasid alates kaugustest 100 m, juhul kui kellanupp- saatja paikneb välisseinal või hoonest ainult pisut eemal (väraval). 200 m kaugusega uksekellad sobiksid pigem suurtele paksude seintega hoonetele või aeda/ kontoriruumidesse / ettevõtte laoruumidesse kaasavõetavatele mobiilsetele uksekellaseadmetele.
Kui uksekellasedet kasutatakse väliterritooriumil, siis ei tohiks hoone seinu isoleerida fooliumiga tagatud isolatsiooniga või hoone seintes ei tohiks olla fooliumiga kaetud isolatsiooni.
Pakume Grothe Mistrali ja CALIMA mudeleid erakordselt suurtele standardsetele kaugustele 250 m ja 500 m, mida saab veelgi pikendada, ühendades vastuvõtva kellaseadmega täiendava signaali vahevõimendi.
Patareid: juhtmevabadel kellanupp- saatjatel on sisemiste patareide ühendamisvõimalus, Grothe seadmetel  2 x 1,5 V tüüp AAA.
Toiteks saab kasutada ka välimist toiteallikat (Grothe kellatrafo) pingega 6- 12 VDC. Vastuvõtuseadmetel saab toiteks kasutada erinevaid patareisid, sisseehitatud ja laetavat akut või välimist toiteallikat (Grothe kellatrafo) pingega 6- 12 VDC.
Rohkem infot eesti- keelsest tootevaliku kataloogist ja Grothe GmbH saksa- keelsest peavaliku kataloogist!
Sorteeri:
Otsing: